C2012C0G1H682J/1.25 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 29.884
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 2.165
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Walsin Technology Corporation
In Stock: 99
KEMET
Murata Electronics
KEMET
6800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C2012C0G1H682J/1.25
DigiKey Part Number
445-1335-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012C0G1H682J/1.25
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2012C0G1H682J/1.25 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)