B88069X3820S102
DigiKey Part Number
495-1469-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B88069X3820S102
Description
GDT 1000V 10KA 2 POLE TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 1000 V 10000A (10kA) ±15% 2 Pole Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B88069X3820S102 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Manufacturer
TDK
Tolerance
±15%
Series
Number of Poles
2
Packaging
Bulk
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Voltage - DC Spark Over (Nom)
1000 V