MLASU063SCG390JFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Walsin Technology Corporation
YAGEO
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
39 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
MLASU063SCG390JFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASU063SCG390JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASU063SCG390JFNA01
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)