CL31B474KBHNNNF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 249.612
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Upgrade
KEMET
Upgrade
TDK
KYOCERA AVX
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CL31B474KBHNNNF
DigiKey Part Number
CL31B474KBHNNNF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B474KBHNNNF
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31B474KBHNNNF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)