CL31B474KBHNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 249.912
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 60
YAGEO
In Stock: 804
KEMET
KEMET
In Stock: 51
TDK
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Chemi-Con
Chemi-Con
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CL31B474KBHNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL31B474KBHNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B474KBHNNWE
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)