06035A2R0CAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 9.194
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Walsin Technology Corporation
Direct
KEMET
TDK
YAGEO
In Stock: 2
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
KEMET
TDK
In Stock: 618
2 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06035A2R0CAT4A
DigiKey Part Number
06035A2R0CAT4A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035A2R0CAT4A
Description
CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06035A2R0CAT4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)