CML0603C0G2R0CT50V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 16.489
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
In Stock: 2
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
2 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CML0603C0G2R0CT50V
DigiKey Part Number
738-CML0603C0G2R0CT50VTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-CML0603C0G2R0CT50VCT-ND - Cut Tape (CT)
738-CML0603C0G2R0CT50VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CML0603C0G2R0CT50V
Description
CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CML0603C0G2R0CT50V Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)