C1206C105K5RALTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 41.942
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 9.300
Datasheet
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C105K5RALTM
DigiKey Part Number
399-C1206C105K5RALTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C105K5RALTM
Description
1.00UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)