185224K100RGA-F is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
In Stock: 85
In Stock: 74
0.22 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
185224K100RGA-F
DigiKey Part Number
185224K100RGA-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
185224K100RGA-F
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
185224K100RGA-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.283" L x 0.197" W (7.20mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
63V
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
100V