HHV1WSJR-73-100K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 629
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Similar
Vishay Dale
Similar
TE Connectivity Passive Product
100 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
HHV1WSJR-73-100K
DigiKey Part Number
HHV1WSJR-52-100K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV1WSJR-73-100K
Description
RES 100K OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
HHV1WSJR-73-100K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)