HHV1WSFR-73-100K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
100 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
HHV1WSFR-73-100K
DigiKey Part Number
HHV1WSFR-52-100K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV1WSFR-73-100K
Description
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HHV1WSFR-73-100K Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)