751KH14J-OP10TB is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
750 V 6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
751KH14J-OP10TB
DigiKey Part Number
13-751KH14J-OP10TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
751KH14J-OP10TB
Description
VARISTOR 750V 6KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
825 V
Manufacturer
Current - Surge
6 kA
Series
Energy
210J
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
270 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
460 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
615 V
Varistor Voltage (Min)
675 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
750 V