751KH14J-OP10 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
750 V 6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
751KH14J-OP10
DigiKey Part Number
13-751KH14J-OP10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
751KH14J-OP10
Description
VARISTOR 750V 6KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
825 V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
270 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
460 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
615 V
Varistor Voltage (Min)
675 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
750 V