511KD20J-P7.5TR is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 80
In Stock: 0
510 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
511KD20J-P7.5TR
DigiKey Part Number
13-511KD20J-P7.5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
511KD20J-P7.5TR
Description
VARISTOR 510V 10KA DISC 20MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Manufacturer
Current - Surge
10 kA
Series
Energy
360J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
780 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
415 V
Varistor Voltage (Min)
459 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
510 V