471KH20J-OTR is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
470 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
471KH20J-OTR
DigiKey Part Number
13-471KH20J-OTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
471KH20J-OTR
Description
VARISTOR 470V 10KA DISC 20MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
517 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
850 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
385 V
Varistor Voltage (Min)
423 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
470 V