2RM150L-8/TR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 494
Bourns Inc.
In Stock: 265
Bourns Inc.
In Stock: 284
In Stock: 950
In Stock: 926
Littelfuse Inc.
Gas Discharge Tube 150 V 10000A (10kA) ±20% 2 Pole Through Hole
2RM150L-8/TR
DigiKey Part Number
13-2RM150L-8/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2RM150L-8/TR
Description
GDT 150V 10KA 2 POLE TH
Detailed Description
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Manufacturer
Tolerance
±20%
Voltage - DC Spark Over (Nom)
150 V