FK26X7R2A333KN000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 6.445
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 475
In Stock: 304
In Stock: 430
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Direct
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
0.033 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
FK26X7R2A333KN000
DigiKey Part Number
445-FK26X7R2A333KN000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK26X7R2A333KN000
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FK26X7R2A333KN000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)