C3216CH2A472K085AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 1.995
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 14.101
Datasheet
Similar
In Stock: 399
In Stock: 6
Upgrade
KEMET
KEMET
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor CH 1206 (3216 Metric)
C3216CH2A472K085AA
DigiKey Part Number
445-11607-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-11607-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216CH2A472K085AA
Description
CAP CER 4700PF 100V CH 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C3216CH2A472K085AA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)