C3216JB2J472K115AA
DigiKey Part Number
445-11796-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-11796-1-ND - Cut Tape (CT)
445-11796-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216JB2J472K115AA
Description
CAP CER 4700PF 630V JB 1206
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor JB 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216JB2J472K115AA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)