B43858G4226M000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 880
Datasheet
Rubycon
In Stock: 0
Würth Elektronik
Panasonic Industry
Panasonic Industry
In Stock: 812
In Stock: 387
Chemi-Con
In Stock: 19
Chemi-Con
New at DigiKey
22 µF 350 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
B43858G4226M000
DigiKey Part Number
495-B43858G4226M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43858G4226M000
Description
CAP ALUM 22UF 20% 350V TH
Detailed Description
EDA/CAD Models
B43858G4226M000 Models
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency
450 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated
350 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C