B43544B6337M067 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 8
Datasheet
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 0
Datasheet
Rubycon
In Stock: 0
In Stock: 47
Chemi-Con
Chemi-Con
In Stock: 347
Nichicon
In Stock: 165
Nichicon
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 546
In Stock: 50
330 µF 500 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 250mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
B43544B6337M067
DigiKey Part Number
B43544B6337M067-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43544B6337M067
Description
CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B43544B6337M067 Models
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.96 A @ 100 Hz
Impedance
380 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
250mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C