MLASL105SB5105MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 23.524
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
Würth Elektronik
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
KEMET
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
1 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MLASL105SB5105MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASL105SB5105MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASL105SB5105MFNA01
Description
CAP CER 1UF 10% 10V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)