CL10B472KB8NNND is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 261.761
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 89.031
Datasheet
Johanson Dielectrics Inc.
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
Upgrade
TDK
Murata Electronics
KYOCERA AVX
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CL10B472KB8NNND
DigiKey Part Number
CL10B472KB8NNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B472KB8NNND
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10B472KB8NNND Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)