CL10B471KB8NNNL is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 5.167
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
Johanson Dielectrics Inc.
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
KEMET
Murata Electronics
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CL10B471KB8NNNL
DigiKey Part Number
CL10B471KB8NNNL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B471KB8NNNL
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10B471KB8NNNL Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)