CL10B332KB8SFNC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 2.786
Datasheet
Direct
Würth Elektronik
In Stock: 3.450
Datasheet
KEMET
KEMET
YAGEO
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Upgrade
Murata Electronics
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CL10B332KB8SFNC
DigiKey Part Number
1276-2034-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B332KB8SFNC
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10B332KB8SFNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Part Status
Obsolete
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)