GRM32DR61E106KA12K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 21.763
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 101.147
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Upgrade
KYOCERA AVX
Upgrade
Similar
KYOCERA AVX
Similar
TDK
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
GRM32DR61E106KA12K
DigiKey Part Number
490-8352-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-8352-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32DR61E106KA12K
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM32DR61E106KA12K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)