SMBJ10CA-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 34.196
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Microchip Technology
Similar
YAGEO
In Stock: 125
Similar
YAGEO
17V Clamp 35.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ10CA-HR
DigiKey Part Number
SMBJ10CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ10CA-HR
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35.3A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V