TPSD687K004R0100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 3.568
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 826
Direct
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
In Stock: 536
680 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD687K004R0100
DigiKey Part Number
478-2386-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD687K004R0100
Description
CAP TANT 680UF 10% 4V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TPSD687K004R0100 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
4 V