TPME687K004R0018
DigiKey Part Number
478-3294-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3294-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3294-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPME687K004R0018
Description
CAP TANT 680UF 10% 4V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 18mOhm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
4 V