TPSD156K035A0100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 50
Datasheet
In Stock: 0
Similar
Similar
In Stock: 194
Vishay Sprague
In Stock: 252
Vishay Sprague
In Stock: 286
In Stock: 405
KEMET
15 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD156K035A0100
DigiKey Part Number
TPSD156K035A0100-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD156K035A0100
Description
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TPSD156K035A0100 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V