TAJD226M025SNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 6.180
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 350
Datasheet
Upgrade
In Stock: 6.678
Upgrade
In Stock: 338
In Stock: 659
Similar
Similar
In Stock: 465
In Stock: 602
Vishay Sprague
Vishay Sprague
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm
TAJD226M025SNJ
DigiKey Part Number
TAJD226M025SNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD226M025SNJ
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJD226M025SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V