TPSD226M025Y0200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 249
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 465
Datasheet
In Stock: 602
Upgrade
In Stock: 6.729
Upgrade
In Stock: 4.671
In Stock: 76
In Stock: 446
Similar
Similar
In Stock: 350
Vishay Sprague
KEMET
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 200mOhm
TPS Series
TPSD226M025Y0200
DigiKey Part Number
478-9175-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD226M025Y0200
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
25 V