SR145C103KAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 147
Datasheet
In Stock: 1
In Stock: 0
Upgrade
Upgrade
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR145C103KAT
DigiKey Part Number
SR145C103KAT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR145C103KAT
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)