KGM31VCG2A222GU | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 478-KGM31VCG2A222GUTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KGM31VCG2A222GU |
Description | CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KGM31VCG2A222GU Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±2% | Thickness (Max) 0.048" (1.22mm) |