KGM21ECG2D471JL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3.996
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 4.305
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
Upgrade
KEMET
TDK
YAGEO
470 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21ECG2D471JL
DigiKey Part Number
478-KGM21ECG2D471JLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21ECG2D471JL
Description
CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21ECG2D471JL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)