CC0805GRNPOABN471 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
KEMET
470 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CC0805GRNPOABN471
DigiKey Part Number
0805CG471GBB200-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805GRNPOABN471
Description
CAP CER 470PF 200V C0G/NPO 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0805GRNPOABN471 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)