KGM15ACG1H330FM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 48.164
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Walsin Technology Corporation
Direct
KEMET
YAGEO
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
33 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG1H330FM
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1H330FMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1H330FM
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG1H330FM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)