T520D227M010AHE025 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 536
Panasonic Industry
In Stock: 507
Panasonic Industry
Vishay Polytech
KYOCERA AVX
In Stock: 739
KYOCERA AVX
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
T520D227M010AHE025
DigiKey Part Number
399-T520D227M010AHE025TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520D227M010AHE025
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520D227M010AHE025 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
10 V