R46KF310050M1K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for R46KF310050M1K is not available
R46KF310050M1K
DigiKey Part Number
399-R46KF310050M1K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R46KF310050M1K
Description
31.0PF 275V
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 275V 560V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.476" (12.10mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
275V
Voltage Rating - DC
560V