R46KF310000P0M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 5.440
Datasheet
In Stock: 786
In Stock: 653
0.1 µF Film Capacitor 275V 560V Polypropylene (PP), Metallized Radial
R46KF310000P0M
DigiKey Part Number
399-R46KF310000P0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R46KF310000P0M
Description
CAP FILM SAFETY/EMI SUPP RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
R46KF310000P0M Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.476" (12.10mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
275V
Voltage Rating - DC
560V