F863BF154K310L is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 14
In Stock: 0
In Stock: 13
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
0.15 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F863BF154K310L
DigiKey Part Number
399-F863BF154K310LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F863BF154K310L
Description
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
F863BF154K310L Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.476" (12.10mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V