C1812C472K5GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 990
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 847
In Stock: 274
In Stock: 316
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C1812C472K5GACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C472K5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C472K5GACTU
Description
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812C472K5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)