C1812C472F5GACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C472F5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C472F5GACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C472F5GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C472F5GACTU
Description
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C472F5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)