C1206X224K3RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 7.692
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 10.724
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
YAGEO
Knowles Syfer
0.22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206X224K3RACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X224K3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X224K3RACTU
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X224K3RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)