C1206X223J2GEC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 6.113
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206X223J2GEC
DigiKey Part Number
C1206X223J2GEC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X223J2GEC
Description
CAP CER 1206 22NF 200V C0G 5%
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X223J2GEC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)