C1206X223J2GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 6.113
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
Knowles Syfer
Knowles Syfer
0.022 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206X223J2GACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X223J2GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X223J2GACTU
Description
CAP CER 0.022UF 200V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X223J2GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)