IS61LPS25618A-200TQLI is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 200
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 200 MHz 3.1 ns 100-LQFP (14x20)
IS61LPS25618A-200TQLI
DigiKey Part Number
IS61LPS25618A-200TQLI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS61LPS25618A-200TQLI
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
200 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.1 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)