CD214L-T17CALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 0
Littelfuse Inc.
In Stock: 7.598
Littelfuse Inc.
In Stock: 500
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 24
27.6V Clamp 106.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214L-T17CALF
DigiKey Part Number
CD214L-T17CALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214L-T17CALF
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214L-T17CALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
106.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V