SDD78S4R600G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Air Electro, Inc.
In Stock: 18
Image for SDD78S4R600G is not available
SDD78S4R600G
DigiKey Part Number
4306-SDD78S4R600G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDD78S4R600G
Description
SDD78S4R600G
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Number of Rows
4
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C