DD78S4R6000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Air Electro, Inc.
In Stock: 18
Image for DD78S4R6000 is not available
DD78S4R6000
DigiKey Part Number
4306-DD78S4R6000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4R6000
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C